A hagyományoknak megfelelően idén is kilenceddel készülünk 2025. május 24-re, Segítő Szűz Mária ünnepére. A készületben az egész szalézi világ egyesül május 15-e és 23-a között a kilenced imádságban. „Legyetek gyermekek” – ez az idei imádság témája. Fabio Attard SDB rendfőnök üzenetét tolmácsoljuk az ünnep kapcsán nap mint nap.
Mária palástja megvéd minket, együtt érez velünk, mint édesanya
„Szűz Mária anyaság és együttérzés. Mária anyasága nem korlátozódik az ő Igenjére, amely lehetővétette Isten Fiának megtestesülését. Természetesen ez a pillanat mindennek az alapja, de az anyasága állandó hozzáállás, létmód számunkra, az egész emberiséggel való kapcsolattartás. Jézus a kereszten Jánosra bízta őt, s a szeretett tanítványt pedig Máriára a következő szavakkal: „Asszony, íme a te fiad”, jelképesen kiterjesztve anyaságát minden idők minden hívőjére. Mária így lesz az Egyház anyja, mindannyiunk lelki édesanyja. Nézzük meg, hogyan nyilvánul meg ez az anyaság a gyengéd és átgondolt gondoskodásban, a gyermekei szükségleteire való állandó odafigyelésben, a javukra való mélységes vágyban. Mária szívesen lát bennünket, táplál bennünket hűségnyilatkozatával, megvéd
minket palástja alatt. Mária anyasága óriási ajándék, hogy közeledünk hozzá, érezzük, szeretetteljes jelenlétét, amely minden pillanatban elkísér. Tehát Mária együttérzése anyaságának természetes velejárója. Az együttérzés nem egyszerűen a szánalom felszínes érzése, hanem a mások fájdalmában való mélységes részvétel, együttérzés. Megható módon nyilvánul meg a fiú szenvedése során. És ugyanígy Mária sem marad közömbös fájdalmunkkal szemben, közbenjár értünk, vigasztal, anyai segítségét ajánlja fel. Mária szíve biztonságos menedékké válik, ahol letehetjük erőfeszítéseinket, vigasztalást és reményt találhatunk, Máriában az anyaság és együttérzés úgyszólván ugyanannak az emberi tapasztalatnak a két oldala lesz a javunkra. Isten és az emberiség iránti végtelen szeretetének két kifejezése. Együttérzése tehát anya létének konkrét megnyilvánulása, az együttérzés az anyaság következménye. Máriáról, mint anyáról való elmélkedés megnyitja szívünket annak a reménynek, hogy benne találhatunk egy igaz, teljes élményt. A Mennyei Anya, aki szeret minket. Kérjük Máriát, hogy tekintsük őt a hiteles emberség, a másokkal együtt érezni, szeretni, együtt szenvedni tudó anyaság mintájára fia, Jézus példáját követve, aki szenvedett és meghalt a kereszten, mert annyira szeretett minket.”
(Fabio Attard SDB rendfőnök)